Tel. 17 860 03 65

biuro@developres.pl

ul.Architektów 1/45, Rzeszów

Tel. 17 860 03 65

biuro@developres.pl

ul.Architektów 1/45, Rzeszów

Wanna czy kabina prysznicowa - oto jest pytanie!


Łazienka to jedno z pomieszczeń znajdujących się w mieszkaniu, w którym z wielką chęcią oddajemy się wszelkim przyjemnościom. Eteryczne olejki, pachnące kulki zapachowe, czy inne kadzidełka to coś, co każda kobieta uwielbia. Woń unosząca się od progu od razu otula swoim ciepłym płaszczem.

 

Przykładowa aranżacja łazienki w mieszkaniu

Istotne jest więc to aby oddając się kąpieli mieć wszelką wygodę. Co zatem wybrać urządzając łazienkę: wannę, w której będziemy mogli zażyć kąpieli z ogromną ilością piany, czy może kabinę prysznicową, która nie dość, że zajmuje mało miejsca to codzienna toaleta będzie szła nam zdecydowanie szybciej.

Większą liczbę osób stanowią zwolennicy kabiny prysznicowej. Dlaczego? Jej popularność związana jest z dzisiejszym trybem życia. Ludzie ciągle się gdzieś śpieszą, nie mają więc czasu na długotrwałe kąpiele.  Dzięki kabinie o wiele mniej czasu poświęcamy na wizyty kąpielowe. Poza tym zużycie wody jest kilkakrotnie mniejsze, niż w przypadku wanny. Nie ma więc co się dziwić, że zwolenników tego sanitariatu jest coraz więcej.

Wanna zaś umożliwia swobodne wylegiwanie się w niej,  a takiego luksusu kabina prysznicowa już nie gwarantuje. W wannie możemy oddać się relaksującej kąpieli po ciężkim dniu w pracy, poczytać książkę czy po prostu oddać się dłuższym zabiegom pielęgnacyjnym.

 

Przykładowa aranżacja łazienki w mieszkaniu


Mimo, że wanna to po części przeżytek, nie znika ona z witryn sklepowych. Producenci starają się udoskonalić ją i wprowadzać nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania. Dostępne są wanny akrylowe, stalowe a nawet szklane. Poza tym ich kształt bywa również innowacyjny.  Jacuzzi czy hydromasaż to coś, co ma przewagę nad kabiną prysznicową. Kąpiel pod prysznicem w towarzystwie świec nigdy nie będzie taka sama, jak w wannie.

Metraż mieszkania nie zawsze pozwala na zamontowanie wanny, która często zajmuje sporo miejsca. Dlatego w tym wypadku kabina prysznicowa wygrywa.

Urządzając łazienkę miejmy na uwadze, aby ona była funkcjonalna i praktyczna. Ma przecież służyć nam podczas wielu kąpieli, a to czy wybierzemy wannę, czy może kabinę prysznicową zależy wyłącznie od nas!