Tel. 17 860 03 65

biuro@developres.pl

ul.Architektów 1/45, Rzeszów

Tel. 17 860 03 65

biuro@developres.pl

ul.Architektów 1/45, Rzeszów

Wnętrza pełne kwiatów


Bez nich nie ma domu. Jest tylko mieszkanie. Mowa o kwiatach, które nie tylko dodają uroku całej aranżacji wnętrz, ale pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, że niektóre z nich mogą mieć nawet działanie lecznicze! Dlatego im więcej kwiatów w domu, tym lepiej. Ważne jest aby je odpowiednio dobrać i ze sobą skomponować.

 

Pierwiosnki to idealne kwiaty do hodowli w domu


Mając świadomość, jak zatrute jest dzisiaj środowisko naturalne powinniśmy dbać o roślinność, bowiem dostarcza nam ona potrzebnej ilości powietrza, przy czym niweluje szkodliwe związki kłębiące się w atmosferze. Bywa tak, że w jednym pomieszczeniu zbiera się spora liczba osób. Po dłuższym czasie przebywania w nim robi się bardzo duszno i…  źle się czujemy. Rośliny dzięki wytwarzaniu sporej ilości tlenu tworzą barierę ochronną, która chroni nasz organizm przed wpływem czynników zewnętrznych.  Poza tym jeśli mamy do czynienia z suchym powietrzem w mieszkaniu to kwiaty przyjdą nam z pomocą, gdyż zwiększają wilgotność powietrza. Najlepszym tego typu naturalnym nawilżaczem będą kwiaty typu: paproć lub szeflera. Domowa roślinność oczyszcza także powietrze, dzięki czemu mniej wśród nas jest szkodliwych substancji, jakie znajdują się w otoczeniu. Jeśli mamy problem z koncentracją lub chcemy się pobudzić warto zakupić fikusa i difenbachię.

 

Zapomnieliśmy o najważniejszej kwestii. Kwiaty dostarczają przyjemnego zapachu! Kto z nas nie chce, aby w jego domu ładnie pachniało? Żeby już od progu witał nas przyjemny aromat! Nie potrzeba znawcy, aby wyczuł, czy w mieszkaniu są kwiaty czy nie.  Jakie kwiaty zatem kupić? Wbrew pozorom mogą być rośliny zielone nie wypuszczające kwiatów, z tego względu że nawet w liściach, łodygach i pędach znajdują się substancje odpowiedzialne za zapach. Jeśli jednak ktoś z was chce mieć kwitnący kwiat to powinien kupić pelargonię. Wyróżniają się one najsilniejszym zapachem i są nie tylko straszakiem na komary, ale mają również działanie antyseptyczne, wpływają na lepsze samopoczucie oraz łagodzą stany emocjonalne.  Działanie uniwersalne i korzystne dla całego organizmu mają m.in. bluszcz, drzewko pomarańczowe i cytrynowe, czy paproć Nefrolepis, która nawilża powietrze i przywraca ogólną równowagę.


Pamiętajmy, że hodowla nawet najmniejszej rośliny ma jakiś sens, gdyż pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.