Tel. 17 860 03 65

biuro@developres.pl

ul.Architektów 1/45, Rzeszów

Tel. 17 860 03 65

biuro@developres.pl

ul.Architektów 1/45, Rzeszów

Zjawiskowy wschód czy romantyczny zachód?


Czy zastanawialiście się kiedyś, od której strony świata macie okna w swoim mieszkaniu? Czy to, od której strony wpada nam trochę światła ma jakiś wpływ na nasze samopoczucie? Niby nie, ale… jeśli się bliżej zastanowimy to coś „w trawie piszczy”.  Mianowicie, chodzi o światło dzienne. Dlatego przed zakupem mieszkania warto zastanowić się, od której strony będzie nam ono wpadać do mieszkania. Bo im dłużej światła dziennego w naszych czterech kątach tym lepiej. Nie chodzi już tylko o oszczędność energii, ale o chociażby lepsze wstawanie!

Przyjrzyjmy się zatem bliżej czterem stronom świata. Północ, południe, wschód, zachód – którą stronę wybierzesz?

Północ.  Najlepszym pokojem od tej strony będzie sypialnia dlatego, że latem słońce nie będzie tak zaglądać nam do okien, a w pochmurne dni będzie trochę ciemno, ale w końcu to pokój do spania. Pomieszczenie zbytnio się nie nagrzeje, będzie można w nim odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Kojący chłodek na pewno wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie.

Południe. Ta strona świata to multum ciepła i pozytywnej energii. Dużo słońca w mieszkaniu będzie procentowało w postaci siły do działania i wielu pozytywncych fluidów, które udzielą się wszystkim domownikom.  Najlepiej od tej strony mieć pokój dzienny. Spędzamy w nim najwięcej czasu, dlatego duża doza światła będzie mile widziana. Pamiętajcie jednak o zamontowaniu rolet, gdyż w lecie przy wysokich temperaturach może być naprawdę jasno i… gorąco.

Wschód. Idealna strona świata dla śpiochów! Jeśli masz problem ze wstawaniem o 6 to obudzi cię światło słoneczne. Od razu będziesz miał więcej chęci do działania i łatwiej staniesz na nogi. Z rana może dość przygrzewać, jednak po południu odczujesz tutaj przyjemny chłód.

Zachód. Każdy pokój oprócz sypialni. Dlaczego? Mieszkanie od zachodu jest optymalnie oświetlone, jednak podczas lata ciepło na dłuższą metę może stać się uciążliwe. Zrekompensować mogą nam to piękne zachody słońca, jednak nawet jeśli zajdzie to pomieszczenie po całym dniu jest dosyć nagrzane, dlatego sypialnia od tej strony nie jest dobrym rozwiązaniem.

To tylko kilka wskazówek, na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego mieszkania dla siebie. Pamiętajmy, że warto przemyśleć swoją decyzję, mieszkanie kupujemy przecież najczęściej na całe życie!